Jeg har igennem mange år taget en lang række kurser indenfor kropsbehandling, mindfulness, indlæringskinesiologi, terapiformen ACT, funktionel neurologi og Z-health.
I alle årene har jeg arbejdet med mig selv og min egen personlige udvikling.
Min baggrund er, at jeg gennem en del års praktisk erfaring som ergoterapeut i sundhedssektoren og øvrige uddannelser har støttet, behandlet og vejledt
1) børn, unge og voksne i at tackle deres daglige udfordringer, især i forbindelse særligt sensitive og introverte,
2) børn, unge med sansemotoriske problemer og udfordringer ift. indlæring
3) voksne med senfølger efter kræft og stress
Jeg har desuden personlige erfaringer fra mit eget liv som særligt sensitiv og fra mine fire sensitive børn (15-23 år). Ligeledes har jeg selv haft bryst- og hudkræft i 2006 og 2007. Læs mere om dette her
Jeg kombinerer de værktøjer og behandlingsmetoder fra mine uddannelser og erfaring, som passer bedst til jer.
Jeg har tavshedspligt og du/I har fuld anonymitet udadtil. I mit arbejde overholder de etiske spilleregler, som Ergoterapeutforeningen i Danmark foreskriver. Jeg modtager løbende supervision.